Vítejte na úvodní stránce poděbradských kuželkářů!

TJ Bohemia Poděbrady

Květen 2009

Zpět na aktuální úvodní stránku30. 5. 2009

Turnaj ČD na Konstruktivě

21:55

Dnes se konal v Praze na Konstruktivě turnaj 4-členných družstev železničních zaměstnanců. Disciplína se hrála trochu nezvyklá - 120 hs přes všech 6 drah. Takže je třeba "dělat" kolem 90 na dráze a jste za hvězdu. :-) Jenže jsou tu přitěžující okolnosti: 1) Teď skoro nikdo netrénuje 2) Pro týmy třeba z Moravy bývá náročná už samotná cesta na turnaj 3) Nemáte ani hod na rozhoz, hned se to píše. S těmito nástrahami se vydala poměřit i čtyřka borců z našeho oddílu, hrající za tým SSZT Nymburk. Pravda, cesta pro nás byla krátká a pohodlná (Peugeot 307, řidič Šustr). Další nástrahy už jsme překonávali se střídavými úspěchy. V součtu to znamenalo slušné 6. místo z 15 družstev. Vyhrála Česká Třebová. Celkový nához našeho týmu - 2001. Jednotlivci: Šustr 522, Richter 512, Čech 490, Klindera 477. Mě dnes vyvezli zase jako maskota. Takže jsem mohl radit. A nejlépe jsem poradil Ondrovi v 1. sérii na dráze č. 1, kde srazil 111 kuželek. Rozjel to na 666, bohužel to pak už neudržel.. :-) Všichni účastníci turnaje hlavně dobře potrénovali před tradičním mistrovstvím drážních klubů v Přerově, které se bude konat za dva týdny. Tam se hraje 6x100 hs, naši sestavu doplní Janoušek a Štich. Výsledkovou listinu dnešního turnaje sem brzo dodám.

28. 5. 2009

Co se budet dít v letní přestávce

16:55

Ani v letní pauze se koulet nepřestane. Co se našeho oddílu týče, jistě vím o těchto nejbližších akcích. V sobotu 30. 5. si zahraje čtyřka Čech, Šustr, Klindera a Richter na drážním turnaji na Konstruktivě. Vypsáno je 120 hs přes všechny dráhy. Další víkend pojedou Ferneti do Olomouce, viz spodní zprávy. O týden déle čeká opět drážní turnaj - tradiční mistrovství družstev v Přerově na 6x100 hs. Sestava se teprve dává dohromady. Určitě budou hráči Poděbrad hrát i na několika turnajích (já vím o K. Hoře). Turnajové výsledky se tu objeví, pokud mi je někdo pošle (nebo aspoň odkaz na ně). Zahálet nebudou ani "bafuňáři". Čekají je losovací aktivy, školení rozhodčích, atd.. Takže okurková sezóna se sice blíží, ale naše stránky sledujte dál. A vzkaz pro všechny poděbradské účastníky letních akcí: můj mail dobře znáte! Jinak se neproslavíte! :-)

25. 5. 2009

MČR neregistrovaných
Výsledky kvalifikace a rozpis finále

20:55

Přišly nám dnes materiály od "kamaráda z dráhy" Fandy Hnilici. To je výborný kuželkář a taky fíra z Přerova, který se podílí na organizaci 3. ročníku MČR neregistrovaných družstev na 4x60 hs. Máme tu výsledkové listiny ze všech 3 kvalifikačních turnajů a taky rozpis olomouckého finálového turnaje. Mrkněte na odkazy dole. A vzkaz pro Fernety - něco přivezem!! A všechno vyfotíme. :-)
Kompletní výsledky 3 kvalifikačních turnajů (Podbořany, Rokycany, Přerov)
Rozpis finále v Olomouci - 6.-7. června 2009

23. 5. 2009

Vilmos Zavarko (Srbsko) - 728!!!

15:35

Dnes na MS nastoupili naši borci v semifinále proti Srbům. Hned první číslo našeho soupeře bere dech. Vilmos Zavarko překonal svůj čerstvý světový rekord o 28 kuželek - srazil 728 kuželek! Dostat při výkonu 615 ještě "přes kilo do kožichu" se jen tak nestává. Bohužel to dnes potkalo našeho Viktora Pytlíka. Ráz zápasu byl určen a Srbové nás nakonec jasně přehráli. Dosáhli též nového světového rekordu v družstvech - 3969. Z našich zahrál nejlépe Hejhal - 652. Nedá se než pogratulovat Vilmosovi k neuvěřitelnému číslu! Vždyť to se skoro nedá přehrát, i kdyby člověk hrál 120 hodů jen do plných. Udržte průměr přes 6! Podívejte se na několik posledních hodů srbského borce a na zápis z utkání. Ještě jednou - klobouk dolů!
Poslední hody svět. rekordu V. Zavarka (728)
Zápis z utkání ČR - Srbsko

17. 5. 2009

Ferneti pojedou do Olomouce!

17:20

Na konec sezóny přece jen dobrá zpráva pro poděbradské kuželky! Postarali se o ni Ferneti v Podbořanech. Předvedli tam na 4x60 hs slušně vyrovnané výkony, posuďte sami: Martin Kratochvíl 254, Fanda Vejborný 246, Míla Kratochvílová 255 a Radek Holub 259. Sestavu ještě jistil velenický Láďa Nožička (pravidla povolují hostování 1 hráče z jiného týmu stejné soutěže). Nejlepší čísla sice nechali Ferneti jiným, ale celkových 1014 kuželek stačilo na 5. místo kval. turnaje v Podbořanech. A to znamená postup na velký finálový turnaj 28 nejlepších družstev v Olomouci! Ten se koná 6. - 7. června, snad si tam Ferneti zahrají po oba dny. Tak to je paráda! Kompletní výsledky z Podbořan se určitě brzy objeví na stránkách ČKA. Zatím si prohlédněte fotky z turnaje. Přidávám též odkazy na údaje o jediné osmidráze v ČR a na obrázky z její loňské rekonstrukce. Pěkná, že jo! Nám by stačila jen polovina té nádhery..:-)
Ferneti v Podbořanech
Kuželna v Olomouci a její parametry na stránkách ČKA
Rekonstrukce kuželny v Olomouci - zdroj: www stránky HKK Olomouc

16. 5. 2009

Historické fotografie

15:50

Dostalo se ke mně několik černobílých fotek z historie našeho oddílu. Přefotil jsem je a umístil do fotogalerie. Podívejte se tam, schválně, koho poznáte. Kvalita je trochu nižší, ale fotky jsou to i tak pěkné.
Pár obrázků z historie poděbradských kuželek

16. 5. 2009

Výroční členská schůze

14:40

Včera proběhla na kuželně výroční členská schůze oddílu. Na úvod byly předány poháry pro přeborníky oddílu za rok 2009. Mezi žáky to byl Adam Saska, v dorostu Venda Kńap a mezi muži Venda Anděl ml.. Poté přišlo na řadu hodnocení právě skončené sezóny. Slova se postupně ujali vedoucí jednotlivých družstev Miláček ml., Anděl st. a Šustr. Bylo to trochu smutné hodnocení. Žádná ze soutěží totiž nedopadla podle našich představ. O ekonomické situaci oddílu pak informoval předseda Janoušek. Po této stránce se nám zase daří docela dobře. Je to hlavně díky soutěži neregistrovaných hráčů, která se letos velmi zdařila. Oddíl obdržel na svou činnost i grant od města. A různými částkami pomáhali i někteří dárci. Na schůzi ta jména padla, ale já nevím, stojí-li o zveřejnění zde. V každém případě jim za podporu oddílu patří náš veliký dík! Další částí programu schůze byla tvorba soupisek pro další sezónu. Ještě počkáme na konečnou podobu, existuje totiž zájem o našeho nejlepšího hráče Tomáše Beka. Ale změny velké nebudou. Do áčka přechází Dušan Richter, v béčku začne koulet Michal Káninský. Jinak to zůstává zhruba ve stejné podobě jako na jaře. Dorost ještě jeden rok "potáhne" Kňapík. Po soupiskách následovaly gratulace přítomným oslavencům. Nedávno oslavili "kulatiny" opory áčka Jirka Miláček starší a Otík Skořepa. A příští týden bude 18 let Michalovi Káninskému. Dalším bodem programu byla diskuse. Řešil se hlavně návrh na zvětšení prostoru kantýny o stávající šatnu domácích. A pak už následovala volná zábava a kvalitní konzumace...:-) Několik borců se vystřídalo i na pláně. Schůze končila až k páté ráno tandemovým soubojem čtveřice Anděl st., Skořepa, Šustr a Frank (jen blbni). Co dodat na závěr? Přestože nám to letos v soutěžích nevyšlo podle přání, činnost našeho oddílu to nijak nepoznamená. Naopak. Máme zase nové cíle. Tím hlavním je pokus o rychlý návrat do 3. ligy. A tím společným je dál se kuželkami hlavně bavit.
Fotky z akce

13. 5. 2009

Kuželky v TV

16:40

Pondělní záznam z MČR mužů v Olomouci na ČT 4 snad nebude jednou vlaštovkou, která jaro nedělá.. Přímých přenosů z ligy se nejspíš hned tak nedočkáme, ale i občasný sestřih z větší akce potěší. Na obrazovkách se pravidelně vyskytují sporty s mnohem menší členskou základnou. Využitím dobré grafiky a znalého spolukomentátora (což ČT umí nejlépe) by i ty přímé přenosy určitě byly zajímavé a měly sledovanost. Možná by stálo za to nějakou tu Ligu mistrů zkusit. Třeba se dočkáme, digitalizace rozšiřuje mediální prostor a snad vznikne místo i pro kuželky. Ale na webu už je sledovat můžeme. Internetová televize Krilie se věnuje tzv. menšinovým sportům a kuželky tam už najdete také. Momentálně si zde můžete prohlédnout šoty z MČR žen na Konstruktivě a rozhovoru s vítězkou Kamilou Barborovou. Kuželkářská videa na ITV Krilie
Záznam MČR mužů v Olomouci (vysíláno 11. května na ČT 4)

13. 5. 2009

Kvalifikace MČR družstev nereg. hráčů

16:30

O víkendu zahájí 3. ročník MČR družstev neregistrovaných hráčů. Přihlášeno je rekordních 47 mužstev. Mezi nimi nechybí vítězové našeho MFD - družstvo Fernet z Libice. Soutěž hrají čtyřčlenná družstva v disciplíně 60 hs. Fernet pojede 16. května na kvalifikační turnaj B do Podbořan (Ústecký kraj). Pěkná kuželna, však se níže podívejte. Kvalif. turnaje se budou hrát tři. Ty dva další proběhnou 23. 5. v Rokycanech (kval. turnaj A) a v Přerově (kval. turnaj C). Z těchto turnajů vzejde 28 nejlepších družstev pro finálový turnaj. Už jen účast v něm bude velkou odměnou. Hraje se totiž 6. - 7. června v Olomouci. Tam čeká nově zrekonstruovaná krásná osmidráha. Kdo se díval v pondělí na záznam z MČR mužů na ČT 4, mohl si ji prohlédnout. Snad si tam zahrají i Ferneti!
Kuželna v Podbořanech (zdroj - www.kuzelky.lovosice.net)
Rozpisy kvalifikačních turnajů

10. 5. 2009

Mistry ČR pro rok 2009 jsou Parkan a Barborová

12:20

Tento víkend bylo dohráno MČR jednotlivců ve všech kategoriích, komplet výsledky si jistě najdete na stránkách ČKA. MČR mužů v Olomouci mělo skvělou úroveň, hned 12 hráčů srazilo přes 1200 kuželek. Však se v pondělí od 16:20 podívejte na ČT 4! Vyhrál Robin Parkan celkovým náhozem 1255 a pečetil tak jihlavskou zlatou sezónu. Mezi ženami na Konstruktivě byla nejlepší Kamila Barborová z K. Hory. Za super nához 1242 by i mezi muži brala stříbrnou placku! Stanovila též nový ženský rekord ČR na 2x120 hs. Kamile, Robinovi i všem dalším čerstvým mistrům ČR patří i gratulace z Lázní!

10. 5. 2009

Geometři se soustředili v Jizerkách ...

12:10

... a našli nového čulibrka! V souboji proti svým průměrům na padavé kuželně v Jablonci šli do mínusu jen dva hráči. A to ti s nejvyšším průměrem - Ondra Šustr a Zdeněk Duksa. Bylo to těsně (a ve hře jsou ještě nějaké protesty :-)), ale zlatý čuně nakonec obdržel Ondra. Výsledky sem přidám, až se na odvolacím řízení v úterý Na Tarase dohodne jejich konečná podoba. Došlo totiž k malému, ale zásadnímu rozporu mezi zápisem a konečným číslem Zdeňka Duksy na totalizátoru. A na tom chce Ondra postavit svoji obhajobu..:-) Ale už vážně. Čulda mu patří. Měl vydržet celých 200. Na prvních 100 měl 452, pak se asi ozvala zchátralá fyzička. Nejlepší číslo tak zahrál Dušan Richter - 855, Ondra Šustr měl 844. Akce se opět vyvedla po všech stránkách. Perfektní zázemí jsme našli v penziónu Savoy manželů Holubičkových v Josefově Dole. Příjemné prostředí, nabídka a obsluha, všem můžeme doporučit. My asi budeme nejvíc vzpomínat na skvělé ranní kakaíčko..:-) Přidal jsem i něco ze spousty fotek do fotogalerie.
Fotky z akce
Výsledky z Jablonce

6. 5. 2009

Béčko nakonec skončilo páté

18:10

Dnes přišel od pana Eliáše poslední Zpravodaj KP sezóny 2008 - 2009. Naše béčko dlouho patřilo mezi několik adeptů na postup. Bohužel, konec soutěže jsme nezvládli a skončili na 5. místě tabulky KP. Vyhrála Příbram B se 41 body, my jsme získali 38 bodů. Úspěchem je 3. místo Ondry Šustra mezi jednotlivci s průměrem 430,4. K postupu jsme neměli daleko. Ono by k němu vlastně stačilo "jen" vyhrát koncem října v Příbrami. Tam jsme prohráli 3:5 o 12 klacků a "foukli" asi 4 existence... A z 5. místa by bylo první, tak vyrovnaná soutěž to letos byla. Ale na kdyby se nikdo neptá. Příbram vyhrála na podzim s námi i celkově. My jí k tomu postupu gratulujeme! Teď tam na pečená kuřata bude jezdit naše áčko. :-) Všechny konečné tabulky KP naleznete na stránce B- týmu.

2. 5. 2009

Známe mistry ČR v dorostenecké kategorii

19:20

Stále se ale děje dost. Třeba dnes jsme se dozvěděli jména nových dorosteneckých mistrů ČR. Ve Val. Meziříčí hráli dorostenci a nejlepší byl Michal Pytlík z Rokycan. Výkon - 1161 (564+597). Péťa Tomáš bohužel skončil těsně "pod bednou". Náhozem 1088 (563+525) zůstal jen o 2 klacky za 3. místem. I tak je to v té konkurenci skvělý výsledek. Ale vysvětlujte tohle "bramborovým medailistům"... Petrovi to ale ve Valmezu asi moc nesedí, stačí se podívat na počet fíků. O titul hrály taky dorostenky a to v České Třebové. Tam určitě bylo na co koukat. :-) A vyhrála Nikola Tatoušková ze Šumperka - 1133 (591+542).
Výsledky MČR dorostenců - Val. Meziříčí
Výsledky MČR dorostenek - Č. Třebová

2. 5. 2009

Co nás čeká po skončení soutěží

19:10

S ukončením mistrovských soutěží se přísun nových zpráv na web samozřejmě omezí. Jaké události nás teď čekají? Vystoupení Fernetu na MČR družstev nereg. hráčů. Dále tradiční přerovské klání nejlepších železničních družstev ČR. Proběhne též výroční schůze oddílu. A Geometři si zahrají o čuldu...:-) A teď jsem u toho. O čuldu se určitě hraje či hrálo i v jiných partách. Taky se budou konají různé "doderné", atd. Všechny referáty či obrázky z těchto akcí můžou též zdobit naše stránky. Pokud něco pošlete, bude to tady. I za zprávy o naší účasti na turnajích i výsledcích předem děkuji! Ať se tu něco mění i v létě. Pro období červen-srpen pak bude vedena opět jen jedna stránka. To se neděje skoro nic. :-) Ale klidně posílejte fotky třeba z dovolených, na rajče.net se toho vejde!

1. 5. 2009

Jasná výhra béčka ukončila sezónu

9:20

Včera skončila sezóna i pro béčko. V posledním zápase jsme jasně přehráli tým Červených Peček B. Hosté dali šanci mládí. V úvodních třech zápasech se představily jenom dorostenky. V Pečkách se o budoucnost určitě nemusí bát. Včera ještě rozhodovaly zkušenosti a znalost domácích drah, takže z toho bylo pohodlné vedení 3:0 o pytel kuželek. Výborně zahrál hlavně Sváťa (293/143/5). Druhá polovina sestavy hostí nás potrápila. Vlaďka Krupičková přehrála Vráťu. Tomu zase nešla dorážka a ještě "fouknul" obě "existenc"! Zápas Kroupa - Šebor vypadal dlouho jasně. Zkušený hráč hostí o dost vedl, pak ale totálně zmařil druhou dorážku (35, první 89!). Petr nabídnutou šanci využil a drtivým finišem v posledních hodech zápas otočil. Těsný souboj dotahováků lépe zvládl Ondra. Výsledek tím dostal jasnou podobu. Byla to naše 18. výhra v sezóně. Končíme ji se ziskem 38 bodů. Na jaké umístění to bude stačit, prozradí víkendový poslední Zpravodaj KP. Sezóna to byla určitě povedená. A ten postup vyjde příště!
TJ Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Č. Pečky B
7 : 1
2446 : 2178

Štich 381 - Žídková R. 314
Klindera 402 - Novotná 272
Čech 436 - Abrahámová 365
Tesař 385 - Krupičková 407
Kroupa 424 - Šebor 417
Šustr 418 - Hietenbal 403
Zpravodaj 30. kola KP

1. 5. 2009

MČR jednotlivců

8:50

Týmové soutěže jsou dohrány a jsou tady MČR jednotlivců. Bohužel, letos se barvy Lázní v žádném finálovém turnaji neobjeví. Nejblíže tam měl Vašek Anděl v juniorech. Tak snad za rok. Pokud Vás zajímá, kde a kdy se která kategorie hraje, mrkněte se na tuto stránku ČKA.

1. 5. 2009

Anketa ukončena

8:40

Asi dva měsíce zde byla umístěna anketa. Z 18 hráčů oddílu jste vybírali základní sestavu áčka na podzim. Od začátku bylo jasné, že tuhý boj mezi sebou svedou hlavně Kňapík a Jírovec. A jak by tedy podle ankety mělo áčko v 1. podzimním kole nastoupit? Podle počtu hlasů takto: Kňap, Jírovec, Anděl st., Boško, Anděl ml., Šustr. Tak co vy na to, postavíme je? Hlavně to neberte vážně, pravda se ukáže až na pláně!


Počítadlo přístupů na úvodní stránku (od 2. 1. 2009)

Každý PC je počítán jen 1x denně


Kalendář akcí

  

  

Zpravodajství z kuželkářského sportu
na teletextu
TV Nova
stránka 292

  

Kuželkářská videa
na ITV Krilie

  

Divize AS


TJ Sparta
Kutná Hora


KK SDS Sadská


TJ Sokol Tehovec


TJ Sokol Kolín


TJ Sokol Benešov


TJ Slovan
Karlovy Vary


TJ Sokol Teplá


TJ Start Jihlava


Kuželkářské vybavení
e-shop